Turizm ve İletişim Profesyonellerinden #stayhomedreamantalya Projesi!

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını sebebiyle turizm durma noktasına geldi. Turizm sektörünü yeniden canlandırmak amacıyla  Antalya’yı destinasyonunu tanıtmak ve tüm dünyaya rahatça pazarlamak için bir grup turizm ve iletişim profesyoneli yeni çalışmalar başlattı.

Dünyaca ünlü pazarlama ve iletişim uzmanlarının “dünyada destinasyon pazarlaması, bölgeye güven ön plana çıkacak”söyleminin üzerine birçok tatil destinasyonunun bölgelerini tanıtmak için harekete geçmiş olması, Antalya’da gönüllük esasına göre bir araya gelen bu lokal destinasyon tanıtım grubunun oluşmasına neden oldu.

“Antalya’yı Hatırlamalarını Sağlayalım İstedik”

Antalya Destinasyon Tanıtım Hareketi’nin amacı ise şu şekilde :“Antalya’nın turizm gönüllüleri olarak misafirlerimize bir mektup yazıp, onlar evindeyken bu zor günlerde bizi unutmamalarını, Antalya’yı hatırlamalarını sağlayalım istedik. Herkesin evde kaldığı ve çok sıkıldığı bu günlerde #StayHomeDreamAntalya etiketiyle misafirlerimize Antalya’da yapacakları güzel tatili ve etkinlikleri hatırlatalım!

Şu an buraya gelemeseler de misafirlerimizin hep yanlarında olduğumuzu ve tatil yaptıkları ülkenin hep Türkiye, geldikleri turizm cennetinin hep Antalya olmasını dilediğimizi anlatalım! Kampanya kapsamında misafirlerimize kısa bir mektup yazdık, onlardan şimdi evde kalmalarını ve Antalya’yı hayal etmelerini istedikBugünler geride kaldıktan sonra da en çok tercih edilen, bilinen bir turizm bölgesi olmak için, şimdi hem misafirimize hem de Antalya’ya sahip çıkma zamanı!”

“Antalya Adına Güçlü Bir Mesaj Verebilmek”

Videoda hedef kitleye; “Güzel günlerin geleceği, yine Antalya’da o özlenen tatili yapabilecekleri ve tatilleri boyunca güvende olacakları” anlatılıyor.

Çoğunluğunu iletişim ve turizm profesyonelleri oluşturan Antalya Destinasyonu Tanıtım Hareketi tamamen gönüllülük esasına dayanmaktadır. Gönüllü topluluğun sektörden ve özellikle otellerden beklentisi ise şunlar: Sosyal ağlarında paylaşmak için hazırladıkları içerikleri, destinasyon tanıtımına uygun, bu stratejiye paralel hazırlamaları. Ve sosyal ağlardaki içerik paylaşımlarında mutlaka #StayHomeDreamAntalya etiketini kullanmak.

Peki Diğer Destinasyonlar Ülkelerini Tanıtmak İçin Ne Yapıyor?


– 
Dünya Turizm örgütü UNWTO : “By staying home today, we can travel tomorrow”. #TravelTomorrow, Seyahat ve turizm sektörü adına genel bir vurguyla dünyada iletişim faaliyeti sürdürüyor!

– Portekiz #Cantskiphope, mesajı ile insanların tatil planlarından vazgeçmemeleri, umutlarını yitirmemeleri gerektiği konusunda bir mesaj ile iletişim sürdürüyor.

– Yunanistan #greecefromhome, manifestosuyla insanların evde kaldığı sürece Yunanistan’ı hatırlamaları için sosyal ağlarda kitleleri motive ediyor.

– Abu Dhabi #StayHome#StaySafe mesajını veriyor.

– Norveç ‘Dream now, visit later’ diyor!

– Güney Afrika ‘Don’t travel now, so you can tomorrow’, ile umut tazeliyor.

– Kanada: ‘Sent with love’..daha duygusal bir çağrıda bulunuyor.

Yayınlayan

voyageturkiye

Dünya turizm sektörü ile ilgili haber, eğitim ve eğlence kanalı olarak Murat Baytaş ve Hakan Dikmen tarafından kurulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir